Ako sa zbaviť komárov? Osvedčené rady a domáce recepty

Medzi účinné esenciálne oleje proti komárom patria tie, ktoré sú vyrobené z Levandule, Valeriány, Eukalyptu, Pelargónie, Anízu, Tymiánu, Mäty, Tea Tree, Gáfora, Vavrína, Cédera. Ak sa však chcete komárov zbaviť domácimi receptami, máme pre vás hneď niekoľko osvedčených rád.

Ako sa zbaviť komárov? Osvedčené rady a domáce recepty

Ako sa zbaviť komárov? Osvedčené rady a domáce recepty (Foto: unsplash.com)

Ak siahnete po spomínaných esenciálnych olejoch proti komárom, toto majte na pamäti. Do oleja navlhčite obrúsok, položte ho na tanierik na parapet. Z tohto oleja vyrobte repelent, olejček vmiešate do obľúbeného krému a naneste na pokožku. Medzi účinné esenciálne oleje proti komárom patria tie, ktoré sú vyrobené z Levandule, Valeriány, Eukalyptu, Pelargónie, Anízu, Tymiánu, Mäty, Tea Tree, Gáfora, Vavrína, Cédera.

Čo pomôže doma a čo v prírode

Na balkóne môžete umiestniť citróny a limetky, do ktorých napicháte klinčeky. Táto príjemná vôňa zaručene odplaší komáre. Môžete sa rozhodnúť aj pre spomínané esenciálne oleje proti komárom. Medzi účinné esenciálne oleje proti komárom patria tie, ktoré sú vyrobené z Levandule, Valeriány, Eukalyptu, Pelargónie, Anízu, Tymiánu, Mäty, Tea Tree, Gáfora, Vavrína, Cédera. Ak opekáte, stačí hodiť do ohňa či pahreby pár šišiek, alebo vetvičku s ihličím , a komáre odpudí prenikavá vôňa ihličnanu.

Ako na domácu pascu na komáre

Môžete si vyrobiť jednoduchú pascu na komáre. Rozrežte fľašu z koly v 1/3 od vrchola. Do spodnej časti nasypte cukor, zamiešajte s vodou a rozmrvte droždie. Zamiešajte a fľašu prikryte obráteným otvoreným vrcholom. Ak vletí komár dnu, viac nevyletí. Ako takú prevenciu sa môžete rozhodnúť aj pre spomínané esenciálne oleje proti komárom. Medzi účinné esenciálne oleje proti komárom patria tie, ktoré sú vyrobené z Levandule, Valeriány, Eukalyptu, Pelargónie, Anízu, Tymiánu, Mäty, Tea Tree, Gáfora, Vavrína, Cédera.

Foto: unsplash.com

Podobné články