Úniková hra na detskom ihrisku. Ako vytvoriť dobrodružstvo na vašom dvore

Každý z nás si pri predstave čias detských hier spomenie na niečo blízke, čo nám stále rezonuje v pamäti. Bol to svet skutočných zázrakov videných detskými očami.

Úniková hra na detskom ihrisku. Ako vytvoriť dobrodružstvo na vašom dvore

(zdroj: unsplash.com)

Radi sme s úžasom vchádzali do krajiny nekrajiny, ktorú sme si vytvorili podľa svojich predstáv a prianí. A ešte radšej sme vymýšľali stále nové hry a bláznovstvá, aby sme prežili dni naplno. Ako objavitelia čohosi stále nepoznaného sme zažívali vždy nové dobrodružstvá.

Jednou z obľúbených zábavných aktivít detských liet bývala aj hra na schovávačku. Uniknúť pred zvedavými pohľadmi okolia a na chvíľu sa ukryť kdesi v tieni za stromom, to bola obrovská radosť a vzrušenie. Aj keď nás po istom čase našli v našom tajnom úkryte, tá sladká, až korenistá príchuť napätia a očakávania bola na nezaplatenie.

V dnešnej modernej, sofistikovanej dobe je deťom k dispozícii mnoho úžasných možností a príležitostí pre hru. Hranie sa rozvíja nielen detskú kreativitu, fantáziu a talent, ale zároveň pomáha v ich kognitívnom raste a osobnostnom vývoji.

Doplnky na detské ihriská sú vyrábané z vysoko kvalitných, zdraviu bezpečných a ekologicky nezávadných materiálov. Ich inovatívny dizajn a takmer umelecké prevedenie otvára široký priestor detskej predstavivosti. Vďaka fantastickým tematickým prvkom a kreatívnym doplnkom pracuje fantázia detí každého veku na plné obrátky.

Výroba detských ihrísk prešla dlhoročným vývojom, preto je dnešné vybavenie detských ihrísk plné nadupaných, populárnych a vysoko hodnotených atrakcií.

Uniknúť a skryť sa – detská hra bez konca

Deti sa veľmi rady schovávajú tak, aby boli nenápadné, no sú nesmierne rady, keď sú zase nájdené. Je v tom skryté akési kúzlo.

Chceli by ste aj vy na vašom dvore deťom vytvoriť priestor a možnosti pre zábavné únikové hry?

A viete, aké má táto hra pravidlá?

Jedno dieťa sa schová na ihrisku alebo v jeho okolí a ostatné deti ho musia hľadať.
Kým sa skryje a nájde tajné miesto úkrytu, deti počítajú napríklad do 20.

Keď schovaného niektoré dieťa nájde v jeho úkryte, schová sa tam s ním. Tak to pokračuje, kým sa nezhromaždia ďalší hľadači v úkryte až do okamihu, než ich niekto nájde.

Potom ten, kto nájde schovaných pátračov, preberie úlohu schovaného a ukryje sa na ihrisku. A tak stále dokola.

Je to nesmierne zábavná a dobrodružná hra a deti ju skutočne zbožňujú.

Táto hra na schovávačku môže mať mnohé variácie.

  • Môžete napríklad určiť miesto, kam sa deti majú ukryť (či už na ihrisku, pri niektorých poznávacích prvkoch, na pogumovaných miestach…)
  • Môžete na ihrisku skryť nejaký predmet, ktorý budú deti hľadať. Ak im dáte tie správne indície, bude to ozajstná zábava pre všetkých.

Dôležité je aj to, aby sa deti pri hre cítili príjemne a komfortne, preto berte do úvahy aj ich momentálne rozpoloženie, nastavenie, náladu, akú v tom čase majú.

Každé dieťa je individuálne a má špecifické požiadavky a potreby, iné vnímanie sveta okolo seba.

Povzbudzujte zakaždým deti pri hre, aby pri hľadaní či nachádzaní zažívali pozitívne emócie plné radosti a úžasu.

Spravte si aj prestávky, keď sú deti unavené alebo len preto, aby ste napríklad na chvíľu zmenili hru či obmenili jej pravidlá.

Vaše detské ihrisko – dobrodružstvo, ktoré nekončí

Je vašou túžbou postaviť úžasné detské ihrisko na vašom dvore? Chceli by ste mať naplánovaný svoj projekt na detské ihrisko? Alebo už máte detské ihrisko postavené na vašom pozemku?

Nech je to akokoľvek, deti sa vedia priam neskutočne tešiť z maličkostí, ktoré mnohí dospelí považujú len za banality.

Ich detská predstavivosť a citlivé, vysoko senzitívne vnímanie sú bránami k tomu, aby videli svet očami plnými úžasu a zázrakov.

Deti rady hľadajú nové možnosti zábavy a hry. Už ste s nimi skúsili hru na schovávačku?

Komerčný článok

Podobné články