Podlahové kúrenie: Výhody a nevýhody montáže a prevádzkovania

Podlahové kúrenie je v súčasnosti veľmi moderné. Medzi jeho výhody patrí, že neruší vzhľad interiéru a zvyšuje tepelný komfort. Ak sa šíri teplo od podlahy, tak sa znižuje vlhkosť v obytnom priestore. Vďaka týmto vlastnostiam je vhodné pre alergikov S použitím tohto vykurovania sa spája maximálna hygiena prevádzky. Nedochádza k prúdeniu vzduchu, a tým k znečisťovaniu povrchu stien a vykurovacích telies unášaným prachom.

Podlahové kúrenie: Výhody a nevýhody montáže a prevádzkovania

Podlahové kúrenie: Výhody a nevýhody montáže a prevádzkovania (Foto: unsplash.com)

Nevýhody podlahového kúrenia

Medzi nevýhody patrí možné poškodenie podlahy počas montáže. V prípade nesprávnej montáže alebo chyby užívania sa vada ťažko odhaľuje. Toto vykurovanie nie je vhodné do objektov s ľahkým obvodovým plášťom alebo pred zateplením. Zároveň s inštaláciou tohto vykurovania sa spájajú vysoké jednorazové investičné náklady. Výhodou aj nevýhodou vykurovania je veľká tepelná zotrvačnosť. Taktiež by sa dalo nájsť veľa ďalších výhod a nevýhod.

Výhody podlahového kúrenia

Výhodou pre podlahové kúrenie je v súčasnosti to, že je to veľmi moderné. Medzi jeho hlavné výhody patrí, že neruší vzhľad interiéru a zvyšuje tepelný komfort. Ak sa šíri teplo od podlahy, tak sa znižuje vlhkosť v obytnom priestore. Vďaka týmto vlastnostiam je vhodné pre alergikov S použitím tohto vykurovania sa spája maximálna hygiena prevádzky. Nedochádza k prúdeniu vzduchu, a tým k znečisťovaniu povrchu stien a vykurovacích telies unášaným prachom.

Foto: unsplash.com

Podobné články