Údržba sieťky proti hmyzu – ako vymeniť sieťovinu?

Sieťka proti hmyzu je užitočným pomocníkom. Nebudú vás otravovať muchy a nemusíte sa trápiť štípancami od komárov. Aby slúžila tak, ako má, treba sa o ňu pravidelne starať. V tomto článku sa budeme venovať výmene poškodenej alebo opotrebovanej sieťoviny.

Údržba sieťky proti hmyzu – ako vymeniť sieťovinu?

Ako postupovať pri oprave sieťky?

Čím treba začať? Najprv musíte zistiť, koľko potrebujete novej sieťoviny. Vymerajte si výšku aj šírku sieťky, no vždy rátajte aspoň o 5 centimetrov viac, aby ste mali rezervu. Keď máte sieťovinu kúpenú, môžete sa pustiť do výmeny. Rám opatrne zložte z okna. Vytiahnite gumený profil – ten musíte najprv podobrať a ďalej vyťahovať, aby sa nepoškodila. Odstráňte starú sieťovinu a pripravte rám na aplikáciu novej.

K rámu primerajte novú sieťovinu, aby ste videli, ako ju umiestniť a či máte dobrý rozmer. Neorezávajte ju, ak je o pár centimetrov väčšia ako samotný rám. Umiestnite ju tak, ako ju chcete mať a cez gumový profil ju zatlačíte do rámu. Sieť nemôže byť voľná, musíte ju dostatočne napnúť. Ako posledný krok orežte presahy lámacím nožíkom. A máte hotovo! Už len stačí umiestniť sieťku naspäť na okno a ďalej používať. Túto výmenu je ideálne uskutočniť cez zimu, keď vám do miestnosti nevletí otravný hmyz.

Podobné články