Čo potrebujete pri pokládke dlažby.

Rozhodli ste sa stavať, zatepľovať, opraviť strechu, vymeniť dlažbu alebo len opraviť nejakú drobnosť v domácnosti? Pri každej takejto činnosti sa bez poriadneho príslušenstva nezaobídete. Ak ste sa rozhodli robiť menšie rekonštrukcie doma svojpomocne okrem stavebného materiálu počítajte aj s výdavkami na stavebné príslušenstvo a náradie, bez ktorého sa pri domácich stavebných prácach nezaobídete.

Čo potrebujete pri pokládke dlažby

Čo potrebujete pri pokládke dlažby (zdroj: unsplash.com)

Rezačka na dlažbu

Už len pri pokládke dlažby budete pár vecí istotne potrebovať. Nemusíte síce investovať do profi náradia, ale určite by ste mali investovať do kvality. Tak ako venujete čas výberu vhodnej dlažby venujte čas aj výberu náradia. Najväčšou finančnou záťažou bude v tomto prípade rezačka na dlažbu. Výber rezačiek je dosť široký, záleží to od toho či hľadáte len
rezačku na dlažbu
rezačku na obklad
rezačku na dlažbu aj obklad.
Ak plánujete v rámci rekonštrukcie dávať aj obklad je lepšie obzrieť sa po poslednom type rezačky, s ktorou môžete rezať dlažbu aj obklad.
Rezačka ale nie je jediné príslušenstvo, ktoré budete potrebovať. Hladidlo, miešačka na lepidlo, náhradné rezacie kotúče, krížiky,… ak vám čokoľvek z toho bude chýbať s prácou sa ďaleko nedostanete.
Rezačky sú vhodné na rezanie interiérovej dlažby a obkladu. Na exteriérovú dlažbu, ktorá má hrúbku minimálne 1 cm a viac budete potrebovať lámačky alebo štiepačky dlažby, ktoré sú schopné vyvinúť silu rovnajúcu sa hmotnosti 1000 kg.
Ak ste sa rozhodli investovať financie do perfektnej dlažby je škoda zničiť ju použitím nekvalitného príslušenstva. Lacná rezačka môže spôsobiť drolenie obkladačiek, lacný rezací kotúč môže byť dôvodom praskania obkladu, alebo zlého narezania dlaždíc. Ak sa chcete týmto problémom vyhnúť určite nepodceňujte výber náradia a príslušenstva, ktoré budete pri rekonštrukcii potrebovať. Dobrý výber stavebného príslušenstva sa netýka len výberu rezačky, ale aj zvyšného náradia a príslušenstva, ktoré budete potrebovať pri každej stavebnej činnosti.

Zdroj: https://www.eprofi.cz/rezacky-dlazby, https://www.wikipedia.org/

Podobné články