Nábytok na mieru alebo bežne dostupný v obchode – čo je lepšie?

Oplatí sa nábytok na mieru? Niektorým ľuďom úplne stačí kúpiť jedny z tých najlacnejších kúskov nábytku, väčšinou je to u ľudí, ktorí neplánujú zostať na jednom mieste už nastálo. No a niektorí radšej investujú do nábytku na mieru a vedia, že im vydrží naozaj dlho. Všetko má ale svoje plusy a mínusy, no a my sa na ne dnes pozrieme. 

Nábytok na mieru alebo bežne dostupný v obchode - čo je lepšie?

Nábytok na mieru alebo bežne dostupný v obchode – čo je lepšie? (Foto: pixabay.com)

Výhody a nevýhody nábytku na mieru

Ak premýšľate nad tým, či je nábytok na mieru naozaj dobrou voľbou, mali by ste si zvážiť všetky pre a proti. Prvou vecou, na ktorej záleží je, či plánujete na mieste kde bývate zostať dlhodobo alebo je to miesto, na ktorom viete že nezostanete. Ak je nábytok na mieru, tak je veľmi málo pravdepodobné, že sa vám bude hodiť aj na to ďalšie miesto presne tak dobre ako je tomu teraz. Na druhej strane, ak ste si postavili dom, v ktorom viete že zostarnete, tak je nábytok na mieru skvelou voľbou.

Ďalšou výhodou nábytku na mieru je aj to, že je veľkosť prispôsobená priestoru, takže sa vám nestane, že vám ten daný kus nebude sedieť, že bude zaberať miesto navyše alebo bude nepraktický. Taktiež je výhodou aj to, že kusy nábytku na mieru bývajú oveľa kvalitnejšie ako klasický nábytok. No odzrkadľuje sa to aj na cene, a v tejto oblasti je klasický nábytok výhodnejší.

Takže aká je odpoveď na otázku, či sa nábytok na mieru oplatí? Ak plánujete zostať tam, kde bývate teraz a chcete nábytok, ktorý bude kvalitný a nadčasový, zároveň máte na tieto položky vyšší rozpočet, tak sa určite oplatí do nábytku na mieru investovať. Vždy však platí, že ak chcete kvalitu, zvoľte si overenú stolársku firmu.

 

Podobné články