Starostlivosť o záhradu vo vysokých horúčavách – na čo by ste nemali zabúdať?

V posledných dňoch dávajú vysoké teploty zabrať nie len nám, ale aj našim záhradám. Preto by ste im mali venovať viac pozornosti, než obvykle. Môže sa to neskôr podpísať na živých plotoch, tráve, kvetoch aj stromoch. Ako by ste sa mali starať o svoju záhradu, keď teploty stúpajú nad 30 stupňov Celzia?

Starostlivosť o záhradu vo vysokých horúčavách – na čo by ste nemali zabúdať?

Kosenie

Kosenie počas horúcich dní je pre trávnik nevyhnutné, aby mohol stále rásť. Vašu kosačku by ste mali teda vyťahovať častejšie, než zvyčajne. Je to aj kvôli tomu, že by ste mali trávu nechávať dlhšiu, pretože príliš krátky zostrih by ju mohol spáliť. Rovnako by ste mali kosenie nechávať vždy na záver dňa, keď je trávnik v tieni.

Závlaha

Voda sa pri vysokých teplotách vyparuje z pôdy rýchlejšie. To je problémom nie len pri krátkych prehánkach, ale aj slabom, no častom polievaní. Preto treba polievať párkrát do dňa, no intenzívne. Voda sa musí dostať až ku korienkom, ktoré sú približne 15 centimetrov pod povrchom.

Starostlivosť o rastliny

Tuje v záhrade dobre odolávajú vysokým teplotám. Polievať ich treba ráno a večer, hlavne ak sú zasadené vo voľnej pôde, nie v kvetináčoch. Aby zostali počas leta krásne zelené, tak ich treba prihnojiť.

Pri kvetoch začnite výdatnou zálievkou a pokračujte hnojením, aby ste sa dočkali množstva kvetov. Substrát bude udržovať vlahu. Ovocné stromy zalievajte dvakrát do dňa, keď ešte nie sú vysoké teploty. Podľa druhu im môžete dopriať letný strih.

Podobné články