Uvažujete o sťahovacích schodoch na povalu? Medzi akými typmi môžete vyberať?

Premýšľate, kam uložiť veci, ktoré nemusíte mať stále po ruke a zbytočne vám v skrini alebo niekde inde prekážajú? Máte podkrovie? Potom pre vás môžu byť riešením podkrovné schody, ktoré vám na ňu umožnia prístup. Čo vy na to?

Uvažujete o sťahovacích schodoch na povalu? Medzi akými typmi môžete vyberať?

Uvažujete o sťahovacích schodoch na povalu? Medzi akými typmi môžete vyberať? (zdroj: komerčný článok)

Keď sa povie podkrovné schody

Pôdne schody môžu vyzerať aj moderne, umožnia vám prístup do podkrovných priestorov vďaka jednoduchému a rýchlemu zloženiu rebríka a jednoduchej manipulácii. Pokojne môže ísť aj o ťažko prístupné podkrovné alebo nadstropné priestory, pod ktorými je navyše dole málo miesta.

Aké typy podkrovných schodov sú na trhu?

Keď sa rozhodnete pre povalové schody, mala by najdôležitejším parametrom pre ich výber bezpečnosť nasledovaná jednoduchou manipuláciou, kvalitným prevedením a priestorom, v ktorom budú slúžiť.

Obchodný riaditeľ českej spoločnosti JAP FUTURE, ktorá sa výrobou podkrovných schodov zaoberá viac ako 30 rokov, Petr Paksi k tomu dodáva:

„Drevené podkrovné schody v porovnaní so schodmi s celokovovou konštrukciou už zo svojej podstaty horšie odolávajú klimatickým výkyvom. Časom tak vplyvom vlhkosti a teplotných zmien hrozí ich pokrútenie alebo iné poškodenie, ktoré môže mať vplyv na stabilitu schodov a ich funkčnosť. Určite tak odporúčam voliť celokovové sťahovacie schody, ktoré sú materiálovo stabilné.“

Tip číslo jedna: Sťahovacie schody KOMBO

Sťahovacie schody Kombo spĺňajú prísne požiadavky pre pasívne aj nízkoenergetické domy, ich hodnota tepelného prestupu je 0,71 W/m2.K. Môžu sa pochváliť plechovým sendvičovým dnom, vo vnútri veka je tepelná a protipožiarna izolácia, disponujú aj horným drevotrieskovým nástavcom s vrchným vekom.

Ich konštrukciu tvorí harmonikový rebrík s nadväzujúcim zaoblením, čo umožní bezpečný výstup na pôdu. Samozrejmosťou je sťahovacia tyč, s ktorou pomocou schody ľahko stiahnete dole aj bez toho, aby ste na to museli vynaložiť veľkú silu.

Štandardné rozmery sú 900 × 700 mm, 1000 × 700 mm a 1100 × 700 mm, dĺžka je od 2200 do 3200 mm, sľubovaná požiarna odolnosť je 30 minút.

Uvažujete o sťahovacích schodoch na povalu? Medzi akými typmi môžete vyberať?

Schody KOMBO (zdroj: komerčný článok)

Tip číslo dva: Sťahovacie schody ARISTO

Sťahovacie schody ARISTO s celokovovým rozkladacím rebríkom spĺňajú rovnako ako schody KOMBO požiadavky pre pasívne aj nízkoenergetické domy, hodnota tepelného prestupu U=0,66 W/m2.K, pýši sa plechovým sendvičovým dnom s integrovanou tepelnou a protipožiarnou izoláciou. Sľubovaná požiarna odolnosť je 45 minút, súčasťou konštrukcie je horný drevotrieskový nadstavec s vekom, ktoré uzatvára priestor schodov zhora.

Podkrovné schody ARISTO sú na trhu v rozmeroch od 1200 × 600 mm do 1400 × 700 mm, v dĺžke od 2400 do 3100 mm, pre jednoduchú obsluhu majú pár vinutých tlačených pružín.

Uvažujete o sťahovacích schodoch na povalu? Medzi akými typmi môžete vyberať?

Schody ARISTO (zdroj: komerčný článok)

Tip číslo tri: Sťahovacie schody LUSSO

Pôdne schody LUSSO sú dostupné v troch prevedeniach, ich tvar je harmonikový s nadväzujúcim zaoblením, oká kovových bočníc vytvárajú oporné úchyty. Vyrába sa v rozmeroch od 700 × 500 mm až do 1200 × 700 mm, dĺžka môže byť od 2200 do 3200 mm.

Protipožiarne LUSSO PP s požiarnou odolnosťou 20 minút
Zateplené LUSSO ZP s plechovým sendvičovým vekom skôr do neobytných miestností, v ktorých nevzniká väčší teplotný rozdiel ako 10 °C.
Nezateplené LUSSO s jednoduchým drevotrieskovým vekom do priestorov s teplotným rozdielom vo vzťahu k pôde nižším ako 5°C.

Uvažujete o sťahovacích schodoch na povalu? Medzi akými typmi môžete vyberať?

Schody LUSSO (zdroj: komerčný článok)

Tip číslo štyri: Sťahovacie schody VERTICAL

Keď nejde schody ukotviť do stropu, ale máte možnosť ukotvenia do steny, sú tu schody VERTICAL. Drevotrieskové veko je možné zabudovať do zvislej steny, konštrukcia rebríka sa zhoduje s LUSSO a KOMBO. Na trhu sú v rozmeroch 900 × 700 mm, 1000 × 700 mm, 1100 × 700 mm a 1200 × 700 mm. Ich dĺžka je od 2200 do 3200 mm.

Uvažujete o sťahovacích schodoch na povalu? Medzi akými typmi môžete vyberať?

Schody VERTICAL (zdroj: komerčný článok)

Komerčný článok

Podobné články