Je lepšia svetlá kuchyňa alebo tmavá?

Ak prerábate kuchyňu, určite sa pohrávate s otázkou, do akej farby ju ladiť. Farba a celkovo štýl kuchyne by mal byť čo najviac nadčasový, nie len poskladaný z výstrelkov súčasnosti. Ide predsa o veľkú investíciu a kuchyňu určite tak skoro prerábať nebudete. Aká farba kuchyne je teda lepšia a čo by ste mali pri výbere farby zvážiť ?

Je lepšia svetlá kuchyňa alebo tmavá?

Je lepšia svetlá kuchyňa alebo tmavá? (Foto: unsplash.com)

Výber ovplyvňuje veľa faktorov

Pri rozhodovaní o tom, či chcete svetlú alebo tmavú kuchyňu by ste mali zvážiť množstvo faktorov. Ten najhlavnejší je samozrejme váš vkus a to, čo sa vám páči. Všeobecne sú preferované skôr svetlé kuchyne ako tie tmavšie, no veľmi obľúbená je kombinácia bielej linky a čiernej pracovnej dosky, keďže to pôsobí nadčasovo a elegantne.

To, či zvoliť tmavú alebo svetlú kuchyňu ovplyvňuje aj to, ako vypadá daná miestnosť a ako je osvetlená. Čím je miestnosť, kde sa má nachádzať kuchyňa menšia, tým svetlejšiu farbu by ste mali hodiť. Svetlá farba totiž miestnosti zväčšuje a dodáva im viac vzdušnosti. Tip od nás je, aby ste osvetlenie do kuchyne vyberali až potom, ako budete mať všetko ostatné hotové.

Nezabúdajte na farby

K farbe kuchyne potom nezabúdajte zvoliť aj správne farby elektrospotrebičov. Ak ste zvolili čisto bielu alebo čiernu kuchyňu, skúste sa pohrať s farbami práve pri výbere spotrebičov. Trendy sú hlavne pastelové farby.

Podobné články