Je lepšia svetlá kuchyňa alebo tmavá?

Ak prerábate kuchyňu, určite sa pohrávate s otázkou, do akej farby ju ladiť. Farba a celkovo štýl kuchyne by mal byť čo najviac nadčasový, nie len poskladaný z výstrelkov súčasnosti. Ide predsa o veľkú investíciu a kuchyňu určite tak skoro prerábať nebudete. Aká farba kuchyne je teda lepšia a čo by ste mali pri výbere farby zvážiť?

Je lepšia svetlá kuchyňa alebo tmavá?

Je lepšia svetlá kuchyňa alebo tmavá? (Foto: unsplash.com)

Výber ovplyvňuje veľa faktorov

Pri rozhodovaní o tom, či chcete svetlú alebo tmavú kuchyňu by ste mali zvážiť množstvo faktorov. Ten najhlavnejší je samozrejme váš vkus a to, čo sa vám páči. Všeobecne sú preferované skôr svetlé kuchyne ako tie tmavšie, no veľmi obľúbená je kombinácia bielej linky a čiernej pracovnej dosky, keďže to pôsobí nadčasovo a elegantne.

To, či zvoliť tmavú alebo svetlú kuchyňu ovplyvňuje aj to, ako vypadá daná miestnosť a ako je osvetlená. Čím je miestnosť, kde sa má nachádzať kuchyňa menšia, tým svetlejšiu farbu by ste mali hodiť. Svetlá farba totiž miestnosti zväčšuje a dodáva im viac vzdušnosti. Tip od nás je, aby ste osvetlenie do kuchyne vyberali až potom, ako budete mať všetko ostatné hotové. Vplyv má aj cena, tu nezabúdajte na zľavy na nábytok.

Ako oživiť starú kuchyňu

Začnite tým, že ju poriadne vyčistíte. Začať môžete od vrchných skriniek, nezabúdajte na vonkajšok ani vnútro, či obsah skriniek. Spotrebiče sú samostatná kapitola, hlavne taká rúra na pečenie. S tou je zväčša najviac práce. Zistite rady a tipy ako vyčistiť rúru. Taká chladnička s mrazničkou už býva byť menším orieškom. Veľa rád na upratovanie nájdete aj v magazíne AkoNaUpratovanie.sk.

Nezabúdajte na farby

K farbe kuchyne potom nezabúdajte zvoliť aj správne farby elektrospotrebičov. Ak ste zvolili čisto bielu alebo čiernu kuchyňu, skúste sa pohrať s farbami práve pri výbere spotrebičov. Trendy sú hlavne pastelové farby.

Podobné články