Aj výber dverí ovplyvňuje vzhľad miestností v dome

Niektorí výber dverí riešia prístupom „čím lacnejšie, tým lepšie“, no a niektorí čakajú na ich vysnívané dvere týždne, aj mesiace. Najlepší je kompromis – venovať tomu pozornosť, vybrať materiály, ktoré dlho vydržia, no nepreháňať to s príliš komplikovanými a nezvyčajnými kusmi. Vzhľad dverí taktiež vplýva na celkový vzhľad miestností. Ako vybrať tie správne?

Aj výber dverí ovplyvňuje vzhľad miestností v dome

Aj výber dverí ovplyvňuje vzhľad miestností v dome (Foto: unsplash.com)

Čo zvážiť pred konkrétnym výberom?

Pred tým ako si dvere vyberiete, zvážte pár detailov, ktoré sú k tomu naozaj nutné. Najprv si treba premyslieť rozmery dverí a ich smer otvárania. Môžu byť klasické, dvokrídlové, skladacie či zasúvacie. Všetko vplýva na vzhľad miestnosti – čím vyššie stropy, tým vyššie by mali byť aj dvere. Ďalej treba vybrať vhodný typ zárubní k dverám a vyberte si štýl dverí, na ktorý sa chcete zamerať. Pri plánovaní môžu pomôcť cad programy. Podobne môžete pokračovať aj keď ide o garážové brány a napríklad váš nový Opel Corsa.

Najdôležitejšie sú materiál a štýl dverí. Pri týchto parametroch by ste mali stráviť najviac času. Odporúčame vám, aby ste do dverí investovali a volili materiály ako sklo, kvalitný kov a ozajstné drevo. V súčasnosti sú veľkým trendom celosklenené dvere s kovovým otváraním a tie pôsobia v priestore veľmi dobre, pretože vďaka nim pôsobia miestnosti vzdušnejšie. Drevené dvere zas vdýchnu miestnostiam útulnosť a teplo domova. Vstup by mal byť vždy dostatočne zabezpečený, dnes sú už bežné aj domáce kamerové systémy.

Podobné články