Masívny nábytok je najkvalitnejší a drevo je zdravým materiálom

Ak zvažujete masívny nábytok, treba hneď z úvodu povedať, že sa jedná o najkvalitnejší a najtrvácnejší nábytok. Nábytok v interiéri je obľúbená voľba a v našich končinách asi jediná, pokiaľ ide o zariaďovanie domácnosti. Nie je však nábytok ako nábytok. Prečo je však masívny nábytok najlepšou voľbou?

Masívny nábytok je najkvalitnejší a drevo je zdravým materiálom

Masívny nábytok je najkvalitnejší a drevo je zdravým materiálom (foto – ilustračné)

Drevo je zdravý materiál

Aj keď je drevo zdravé, nie je nábytok ako nábytok. Najviac nábytku je vyrobeného z drevotriesky. To je materiál vyrobený často len to zbytkov dreva, ktoré sú spájané lisovaním pomocou lepidla. Toto ako zdravé nemôžeme označovať. Na rozdiel od toho, masívny nábytok je čisto prírodný kus dreva, ktorý je následne ošetrený farbou, lakom či olejom. Tu odporúčame zvoliť prírodné úpravy.

Čo sa týka kvality, za pravdu dá aj nie je odborník. Podľa nákupnej poradne a ich výberu pre sedacie súpravy a sedačky https://www.nakupnaporadna.sk/top-sedacky/ sú práve tie z použitým masívnym drevom pri výrobe a konštrukcii tie najkvatlitejšie a najviac trvácne. Sedačky majú vyššiu nosnosť, čo im rozhodne pomôže v ich dlhej životnosti.

Práve masívny nábytok je pri správnom ošetrení aj veľmi trvácny. To že sa o neho treba pravidelne starať, či natierať ho, nie je pravda. Ak je správne vyrobený, zaobchádzate s ním šetrne, tak vydrží aj stovky rokov bez akéhokoľvek neštandardného zásahu.

Zdroj obrázka – unsplash.com

Podobné články