Ktoré rastliny do interiéru sú nenáročné na pestovanie?

Sú ľudia, ktorým ide pestovanie ľavou-zadnou a dokážu vypestovať nádherné kvety. No potom sú tu aj takí, ktorí sa trápia aj s kvetmi nenáročnými na pestovanie. Pre tých máme dnes tipy na také druhy rastlín do interiéru, o ktoré sa treba minimálne starať a nevyžadujú žiadne špeciálne manévre. Viacerým nemusí vadiť ani klimatizácia.

Ktoré rastliny do interiéru sú nenáročné na pestovanie? (Foto: pixabay.com)

Skôr, ako samotný výber rastlín, nezabúdajte na kvetináče, zalievanie a ďalšie potrebné pomôcky. Všetko nevyhnutné nájdete aj online napríklad v eshope 4Home, využite aj aktuálne zľavové kódy 4Home a ešte aj ušetríte pri nákupe.

Svokrin jazyk

Názov je veľmi vtipný, takže si ho dokážete pred výberom veľmi ľahko zapamätať. A ešte lepšie na tejto rastline je, že je nenáročná na pestovanie. Medzi odborníkmi je považovaná za nudnú rastlinu, no svoj účel v interiéri splní. Je to elegantná rastlina s viacfarebnými listami, nie je náročná na svetlo a uprednostňuje suché prostredie.

Slonia noha

Alebo nolina získala svoj názov tým, že naozaj pripomína nohu slona. Zaujme hlavne svojou farebnosťou aj veľkými listami. Je odolná, nenáročná a zvláda aj zhoršené podmienky. Vyhovuje jej pravidelná zálievka a občasné porosenie po listoch.

Tučnolist

Zo všetkých týchto tipov na rastliny je tučnolist asi najviac zaujímavou rastlinou, ktorá by vo vašej domácnosti jednoznačne nemala chýbať. Najvýraznejšie sú na ňom dužinaté listy a výrazná zelená farba. Počas vegetačného obdobia ho stačí polievať  raz za dva týždne a najviac sa mu darí, keď ho umiestnite na okno.

Ak hľadáte zároveň aj účelné rastliny, odporúčame článok Bylinky na balkóne: Vypestujte si najobľúbenejšie bylinky.

Podobné články