Elegantne hore

Ak uvažujete nad obstaraním interiérového schodiska, potom vedzte, že z hľadiska materiálov je tohtoročným trendom kombinácia dreva a skla. Schodisko sa tak pýši nielen funkčnosťou, ale aj luxusným vzhľadom.

Elegantne hore

Elegantne hore (zdroj: komerčný článok)

Drevo je využívané na výrobu nášľapných plôch, a to vo variante tvrdých drevín. Vyberať môžete medzi bukom, dubom, javorom alebo jaseňom.

Priestorovú ľahkosť schodisku potom dokonale dodáva celosklenené zábradlie. Jeho použitia v interiéri sa nemusíte vôbec obávať, pretože je vyrobené z bezpečnostného kaleného skla, ktoré je až päťkrát odolnejšia voči nárazu do plochy než obyčajné sklo. Typickým príkladom skĺbenia oboch trendov je strmeňové schodisko WING od českého výrobcu JAP FUTURE.

Elegantne hore

Elegantne hore (zdroj: komerčný článok)

Avšak výber tých správnych materiálov je dôležité premyslieť aj pri hľadaní schodiska do exteriéru. Ideálnou voľbou sú tak celokovové schodiská, ktoré hravo odolajú všetkým rozmarom počasia.

Napríklad u schodísk INDUSTRY je ich povrch ošetrený žiarovým zinkovaním, kedy zinok na povrchu materiálu vytvorí vrstvu s dlhou životnosťou. Aby ste na schodoch vplyvom snehu či dažďa nepošmykli a naopak sa na nich vždy cítili bezpečne, sú ich nášľapy vybavené protišmykovou úpravou v podobe pororoštu, perforovaného plechu či iného zdrsnenia povrchu schodu. Viac na www.jap.sk.

Komerčný článok

Podobné články